Home / Çocuk & Gençlik / Vanilya Kokulu Mektuplar Sevim Ak
Vanilya Kokulu Mektuplar Sevim Ak

Vanilya Kokulu Mektuplar Sevim Ak

Ananesinin yanına bir süreliğine taşınmak zorunda kalan Kıymık, diğer çocuklardan çok daha farklı ve özel bir çocuktur. Annesi ve babası aşırı geçimsizlik nedeni ile ayrılmak zorunda kalmıştır. Bu ayrılık sonrasında ise anne ve babasının yanında kalmak yerine ananesi ile birlikte yaşaması gerekmiştir.

Kıymık Diğer Çocuklardan Çok Farklı

Hayal gücü oldukça geniş olan Kıymık, her gün farklı hayaller kurar ve hayal dünyasında yaşayan bir çocuk olur. Özellikle kendini dedektif olarak hayal eden Kıymık, keşif bürosunda çalışarak çeşitli dedektif hizmetleri verdiğini hayal eder.

Sevim Ak tarafından ele alınan kitap oldukça sıra dışı bir çocuğun hayallerini ele alarak okuyucuların beğenisine sunulmaktadır.

Hayalleri Oldukça Geniştir

Kıymık kendini dedektif olarak hayal ettiği bir gün, postacı gelir ve otuz yıl önce Paris’ten postalanmış bir mektup getirir. Bu mektup, aaa krala bak diye başlar ve devam eder. Mektup masaldır ve vanilya kokusu yaymaktadır.

Gizemini koruyan bu mektubun sırrını çözmek isteyen küçük çocuğun hayallerini ve maceralarını ele alan kitap, farklı bir dilde ele alınıyor.

Hayalleri oldukça geniş Kıymık, vanilya kokulu mektuplar alır ve bunların sırrını çözmek için yeni maceralara atılır.

Sizde hayal dünyasında yaşayan Kıymık ile farklı bir deneyim yaşamak isterseniz, Sevim Ak tarafından ele alınan kitap tercih ederek büyük bir keyifle okuyabilirsiniz.

Check Also

Ölümsüz Aile Natalie Babbitt

Ölümsüz Aile Natalie Babbitt

Yazar Ölümsüz Aile, başlıklı romanı ile ölümsüzlük konusunu işlemektedir, fakat herkesin arzuladığı bir şekilde değil, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir