Home / Bilgi / Mercan Adası-Robert Michael Ballantyne
mercan-adasi

Mercan Adası-Robert Michael Ballantyne

Yazar, Robert Michael Ballantyne kitabında fazlası ile betimlemelere yer verse de akıcılığından hiçbir şey kaybetmemesi maceralara olan merakınızı hat saf halara ulaştıracak bir kitap.

Yazarın maceralara olan merakını Mercan Adası adlı eserinde ustaca kullanmış. Özellikle macera kitabı olsa da biraz da hayalci ama her yaştan bireyin okuyabileceği türden olduğundan keyifle okuyacaksınızdır.

Kitap yaşamın salt gerçekliğini ve okuma zevkini kamçılıyor. Bazı kısımlarda sömürü olayları ve diyaloglarına yer verilse de akıcı olması bunu görmememizi sağlıyor. Bu nedenle gönül rahatlığı ile herkese tavsiye edebilirim. Keyifli okumalar.

Mercan Adası Kitap Tanıtım Metni

Mercan Adası, Ralph Rover, Jack Martin ve Peterkin Gay adlı üç gencin Güney Pasifik’te batan bir gemiden kurtulduktan sonra yaşadıkları macerayı anlatır. Özünde iyimserliği konu edilen romanın asıl karakteri olan Ralph, denizci bir ailenin çocuğudur.

En büyük hayali dünyayı dolaşmaktır. En çok da Büyük Okyanus’taki Mercan Adalar’ını merak etmektedir. Ralph 15 yaşına geldiğinde ailesinden izin alır ve Büyük Okyanus’a açılan gemilerden birinde bir iş bulur.

Kısa sürede gemideki tayfalardan Jack ve Peterkin’le arkadaş olur. Oysa Ralph ve arkadaşlarının asıl macerası gemilerin bir kasırgada batmasıyla başlayacaktır…

Üç kafadar genç kısa zamanda adaya, adadaki yaşam şartlarına ayak uydurup kavgasız gürültüsüz, harikulade günler geçirirler. Kısa bir süre sonra adayı korsanlar basar ve Ralph’ı rehin alarak uzak diyarlara yelken açarlar.

Ralph, bir şekilde korsanların elinden kurtulur ve zorla bindirildiği korsan gemisinin dümeninde kaptan olarak Mercan Adası’na geri döner ve arkadaşlarına kavuşur.

Mercan Adası Kitap Detayı

Kitabın Türü: Edebiyat, İngiliz Edebiyatı, Çocuk & Gençlik,Çocuk Öykü & Roman

Kitap Sayfa Sayısı: 160

Kitap Basım Tarihi: 2011

Kitap Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Kapak: Normal

Boyut: Ciltsiz

ISBN: 9786054395217

Check Also

Saklı Seçilmişler- Soner Yalçın

Saklı Seçilmişler- Soner Yalçın

Araştırmacı Gazeteci yazar Soner Yalçın Türkiye’nin beslenme ve gıda alanı üzerinde oynanan oyunları ve bizleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir