Home / Edebiyat / Kuş Uçar Kanat Ağlar Şükrü Erbaş
Kuş Uçar Kanat Ağlar Şükrü Erbaş

Kuş Uçar Kanat Ağlar Şükrü Erbaş

Kitap bir insanın haykırışı olacak nitelikte bir eser olmuş. Gerçek hayatta da Kuş Uçar Kanat Ağlar kitabında anlatılan da bu ya dünyanın her halini görmüş ve sevdiğinin toprağına dokunmuş bir adamı anlatmaktadır. Öyle ki bu adamı kitabı okudukça anlayacak ve her türlü duyguyu tadacaksınız.

Yazar, Şükrü Erbaş‘ın da söylediği gibi kuş olup uçuyoruz ama kanatlarımız ağlıyor şu anda mutluluk maskemizi bir tarafa bırakıp yola çıkmak gerek bazen. Hayatımıza bir nebze yön vermek adına bu harika eserle ile yeni başlangıçlara adım atabiliriz.

Kısacası, kitap içeriğinde derin bir özlem, hasret, aşk, kızgınlık ve kırgınlık arası bir duygu var. Bu duyguları yaşamak isteyen ya da yaşadığını düşünen var ise mutlaka kitabı okumalı ve hayatındaki mutluluk maskesini bir kenara bırakmalı.

Kuş Uçar Kanat Ağlar Kitap Tanıtım Metni

Buradan dağlara bakarım. Gün, eteklerini toplayıp giderken bir küçük anne gelir. Yatağındaki boşluğa bakar. Tülbentlerini açar, katlar.

Kırlentleri düzeltir. Kitapları toplar. Çocukları sorar. Göz yaşımı kurular. “Göğsümdeki çiçeklerin dili yok, unutma.” Evine gülümser. Alın çizgilerimi düzeltir.

Sonsuzluğun ağzıyla öper. Yalnızlığımı alır. Yalnızlığını verir. “Ölüler, yaşayanlarda yaşar, bunu hiç unutma.” Buradan dağlara…

Check Also

itiraf-profil

İtiraf-İskender Pala

Konstantinopolis’in  İstanbul isminini aldığı yıllar. Hristiyanların büyük Kartal diye andıkları  Fatih’in iline alimleri çağırmaktan büyük …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir