Home / Bilim / Gürkan Akgüneş: Organik Gerçeği
Gürkan Akgüneş: Organik Gerçeği

Gürkan Akgüneş: Organik Gerçeği

Doğal beslenmenin yollarını ararken balkonlarımızı bahçeye çevirdiğimiz günümüzde yediğimiz içtiğimiz her şeyde korkar hale gedik. Doktorların hemen hemen her gün tv kanallarında tükettiğimiz bir gıda ile ilgili korkutucu gerçekleri işlenirken en doğal ihtiyacımız olan beslenme konusunda çekinir olduk.

İşte usta gazeteci Gürkan Akgüneş’in kaleminden organik beslenmeye dair bilinmesi gerekenleri öğrenerek sağlıklı beslenme konusunda daha bilinçli bireyler olabiliriz.

Organik Gerçeği Kitabı

organik-gercegi

Gıdanız ilacınız, ilacınız gıdanız olsun…” Hipokrat’ın çağlar öncesi dile getirdiği bu söz bu kitabı özetleyecek en doğru ifade olsa gerek.

Çünkü açlığa çare olarak lanse edilen “yeşil devrim”le endüstrileşerek pakete giren gıdalar doğallığını yitirdi. Artık neredeyse her öğünde tarım ilaçları, kimyasal gübreler, katkı maddeleri, hormonlar, antibiyotikler ve GDO ile bulaşık ürünler tüketiyoruz. Soframıza gelen hemen hemen her üründe türlü hilelerle karşılaşıyoruz. Zeytini zehirli tekstil boyasıyla anar olduk, balı mısır şurubuyla.

Çilek yerken “hormon”dan korkar hale geldik, bebek maması alırken GDO’dan. Her gün birilerinin daha kansere yakalandığını duyduğumuz bu günlerde herkes ne yiyip ne içtiği konusunda diken üstünde. Peki tehlikenin ne kadar farkındayız?

Hekimler bile artık, doğallığını kaybeden ürünler için kötü kalpli cadının Pamuk Prenses’e verdiği “zehirli elma” benzetmesini yapıyorken, ‘Cadı’nın tuzağına düşmemek için organik dünyanın kapılarını aralayalım dedik…

Organiğe dair tüm soruların yanıtları elinizin altında.

Organik Gerçeği Kitap Ayrıntıları

Kitap Türü: Akademik-Bilim

Kitap Sayfa: 124

Kitap Kağıt: 2.Hamur

Kitap Basım Yılı: 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir