Home / Edebiyat / Delifişek Jose Mauro de Vasconcelos
Delifişek Jose Mauro de Vasconcelos

Delifişek Jose Mauro de Vasconcelos

Delifişek, Brezilyalı Jose Mauro De Vasconcelos yazarın Şeker Portakalı serisinin üçüncü kitabıdır.
Zeze, büyümüş ve yetişkin biri olarak kendi sorunlarıyla başa çıkarken, küçükken sorunlarını çözmesine yardım eden şeker portakalı ağacı, kalbinde yaşayan kurbağası ve hayalindeki film yıldızı arkadaşı yoktur.

On sekiz yaşına gelen Zeze geleceğini düşüneceğine sadece ilgilendiği yüzmek ve kızlardı. Zeze okulu bırakarak bir gemide çalışmaya başlar. Fakat her şey beklediği gitmez ve tutkusu olan yüzmeyle kendini öldürmeye karar verir.

Fakat onu bir balıkçı kayığın fark etmesiyle ölmeyi bile beceremediğini düşünüp kıyıya geri döner. Zeze eve döner evdekilerin de hiç bir şeyden anlamaz. Bu şekilde zaman geçerek Zeze yirmi yaşına girer.

Zeze’nin Babası İçin Yaptığı Çok Büyük Fedakarlık

Zeze küçükken kendisine sarkıntılık yapan Sylvia ile görüşmeye başlar ve zamanla birbirlerini severek sevgili olur. Zeze çok mutludur Sylvia ile ama bir gün babasın hasta olduğunu öğrenir ve çok üzülür. Babası üç ay içinde ameliyat olacaktır ama babasının durumu çok kötüye gitmektedir.

Zeze’de aynı anda büyük yüzme yarışına hazırlanırken Tanrı’ya babasının iyileştiğinde bir daha yüzmeyeceğine söz verir. Babası ameliyat olur ve başarılı geçer. Zeze çok mutludur ve sözünü yerine getirmek için mayosunu kiliseye bırakır ve bir daha yüzmemeye karar verir. Zeze büyük yarışa katılmaz herkes onun korktuğunu düşünür ama durum çok farklıdır.

Zeze’nin Ve Slyvia’nın Büyük Aşkı

Zeze ve babasının arasındaki bağ babasının ameliyat olduktan sonra çok güçlenmiştir. Babası bir gün Slyvia’dan ayrılmasını söyler Zeze’de içi kan ağlasa da Slyvia’dan ayrılır. Fakat bu ayrılığa dayanamayan Zeze ve Sylvai tekrar beraber olmaya başlar ve birliktelikleri yaşadıkları yerde büyük dedikodular çıkmıştır. Zeze bir gemide iş bulur ve para biriktirdikten sonra geri dönüp Sylvia’yı alarak uzak yerlere kaçmaya karar verir.

Check Also

itiraf-profil

İtiraf-İskender Pala

Konstantinopolis’in  İstanbul isminini aldığı yıllar. Hristiyanların büyük Kartal diye andıkları  Fatih’in iline alimleri çağırmaktan büyük …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir