Home / Edebiyat / Çağlar Boyu Quidditch Kennilworthy Whisp
Çağlar Boyu Quidditch Kennilworthy Whisp

Çağlar Boyu Quidditch Kennilworthy Whisp

Harry Potter serisinin yan kitabı olan Çağlar Boyu Quidditch Harry Potter izleyenlerin de bildiği gibi büyücüler dünyasını sporudur. Yazar süpürge üzerinde yapılan bu sporu harika bir gerçeklikle anlatmıştır.

Oldukça gerçekçi bir kitap olmasının yanı sıra Quidditch tarihini öğrenerek keyifli bir okuma serüveni yaşayabilirsiniz.

Kitabın son bölümünde ise Büyük Britanya’daki takımlar, dünyanın diğer bölgelerinde Quidditch’e olan ilgi ve kurulan takımlar ile süpürge markaları ve oyunda yer alan önemli hareketler anlatılarak final konulur. Kesinlikle okunması gereken kitaplardan biri.

Kitap Tanıtım Metni

Hogwarts Kütüphanesi’nin en çok okunan kitaplarından biri olan Çağlar Boyu Quiditch asil Quidditch sporunun ortaçağdan günümüze tarihi, kuralları, ihlal edilen kuralları, ünlü takımlarıyla ilgili bilmek isteyebileceğiniz her şeyi içeriyor.

Saygın Quidditch yazarı Kennilworthy Whisp’in kaleminden nesillerdir dünyanın her yerinden birçok büyücü ve Muggle ailenin severek takip ettiği bu eşsiz sporla ilgili ilginç gerçekler, en çok yapılan fauller, sürat süpürgesinin gelişimi üzerine herkesin kitaplığına mutlaka eklemesi gereken bir eser.

“Şimdiye kadar kendinize Altın Snitch’in nereden geldiğini ya da Wigtown Wanderers’ın cübbelerinde niye kasap satırı resmi olduğunu sorduysanız, size Çağlar Boyu Quidditch gerekiyor demektir.

Bu kitabın satışından elde edilecek kazanç Comic Relief’e gidecek, onlar da paranızı hayatları iyileştirmek için kullanmaya devam edecekler ki bu 1921’de Roderick Plumpton’ın Altın Snitch’i üç buçuk saniyede yakalamasından da daha önemli ve şaşırtıcı bir iş.”

-Albus Dumbledore

Çağlar Boyu Quidditch’e Övgüler

“Her iddiasına varım ki bu kitap çok satanlar arasına girecek. Ee, hadi, iddiaya giriyor muyuz?”

-Ludovic Bagman, İngiltere Milli Takımı ve Wimbourne Wasps Vurucusu

“Whisp baştan sona keyif veren bir kitap yazmış; Quidditch hayranlarının bu kitabı hem bilgilendirici hem de eğlendirici bulacağı kesin.”

-Hangi Süpürge?’nin Editörü

“Daha beterini de okudum.”

-Rita Skeeter, Gelecek Postası

Check Also

itiraf-profil

İtiraf-İskender Pala

Konstantinopolis’in  İstanbul isminini aldığı yıllar. Hristiyanların büyük Kartal diye andıkları  Fatih’in iline alimleri çağırmaktan büyük …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir