Home / İş Ekonomi / Borsa Sihirbazları Jack D. Schwager
Borsa Sihirbazları Jack D. Schwager

Borsa Sihirbazları Jack D. Schwager

Borsa Sihirbazları kitabının akıcı bir yapısı var. İşlemcilere sorulan sorular genellikle mümkün oldukça çok bilgi almaya yönelik olduğundan çok bilgi almaya yöneliktir ve sayfalar özetler ve güzel derslerle dolu.

Kitap içerisinde her işlemci için aşağı yukarı 30-40 sayfa civarı mülakat bulunmaktadır. Zaman buldukça kendinize bir işlemcinin mülakatını okuyacak şekilde hedef vermelisiniz. Böylelikle kendi içinizde bütünlüğü koruyacaksınızdır.

Kitap içeriğinde insan davranışlarının neredeyse on bin yıldır değişmediği ve hala avcı toplayıcı zamanlardan kalan miraslarla güdülendiği düşünülürse, sanırım otuz yıllık bir geçmişin en azından kitabın bize insan psikolojisi anlamda sunduğu bilgilere değer kaybettirmediğini düşünebiliriz.

Borsa Sihirbazları finansal bağımsızlık için okunması gereken kitaplar arasında yer almalı diye düşünüyorum. Benim gibi düşünenler mutlaka bu kitabı okumalı. Kitap tanıtım metni ile daha detaylı bilgiye sahip olmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Borsa Sihirbazları Kitap Tanıtım Metni

Borsa Sihirbazları Zirvedekilerle röportajlar “Borsa Sihirbazları bugüne kadar Wall Street üzerine yazılan en büyüleyici kitaplardan biri. Bu “sihirbazlardan” birkaçı benim de arkadaşım. Jack Schwarger onların çalışma yöntemlerini çok iyi yakalamış.”

– Martin W.Zweig, Ph. D., / Editör The Zweig Forecast

“İşe yarayacak bir yöntem geliştirmek oldukça zordur. Sonrasında ise yönteminizden faydalanmak için deneyime sahip olmanız gerekir. Fakat hepsinden zor olanı, yapılan analizi paraya çevirmektir. İnanmıyorsanız bir deneyin. Bu kişiler herşeye aynı kararlılıkla davranmalarını sağlayan inanç ve disiplin. Onlar Wall Street’in kahramanlarıdır ve Jack SchwagerM’in kitabı bu karakteri canlı bir şekilde hayatımıza taşıyor.”

– Robert R. Prechter, Jr., / Editör The Elliott Dalgaları Teorisiyeni

Borsa Sihirbazları’nda röportajları yayınlanan sıradışı isimlerinden bazıları:

30,000 $’ını 80 milyon Dolar’a çıkaran Michael Marcus!

Yirmi bir yıllık bir sürede, fonu ortalama % 30 yıllık getiri sağlayan Michael Steinardt!

Bir et paketleme tesisindeki idari görevini cebinde 25,000 $ varken bırakıp şimdi günde 2 milyar Dolar değerinde vadeli hazine bonosu alıp satan Tom Baldwin!

Fonları beş yıl üst üste yüz haneli kazançlar kaydeden Paul Tudor Jones!

On altı yıl içinde inanılmaz bir şekilde % 250,00’lik bir kazanç sağlayan Ed Seykota!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir